Ursynowska Kawiarnia Rowerowa

Co możemy wspólnie zrobić, aby po Ursynowie łatwiej można było jeździć rowerem? Jak możemy skutecznie wpłynąć na instytucje publiczne odpowiedzialne za tworzenie infrastruktury rowerowej? – o tym chcemy rozmawiać podczas spotkania ursynowskich rowerzystów. Już w najbliższą sobotę.

Więcej…
 

Cykliści otworzą most Północny!

W sobotę otwarcie nowej przeprawy mostowej. Jedziemy więc, by tradycyjnie poszukać drogi rowerowej na moście. Weźcie sprzęt do szukania - lupy, lornetki, świece, latarki. Będziemy szukać drogi rowerowej w makro i mikro skali. Spotykamy się o godzinie 18:00 po stronie Białołęckiej i rozpoczynamy poszukiwania.


Weźcie też dzwonki, gwizdki, wuwuzele i inny sprzęt do hałasowania. W razie, gdybyśmy drogi rowerowej nie znaleźli, o 19:00 występuje Pani Prezydent Hanna Gronkiewicz Waltz - będzie można wyrazić swoje zadowolenie z niespełnienia obietnic wyborczych budowania 25km dróg rowerowych rocznie ;-)

A dla tych, którym będzie mało w sobotę, w niedzielę - dogrywka. Spotykamy się by o 11:50 by przejechać mostem przed pierwszymi samochodami. To już tradycja (w ten sposób otwieraliśmy m.in. tunele Wisłostrady, Marszałkowską oraz tymczasowe estakady Toruńskiej). Poza tym, jak nie znajdziemy drogi rowerowej, trzeba przyzwyczajać kierowców do widoku rowerów na jezdni nowej trasy.


 

10-punktowy plan rowerowy dla Ursynowa

10 działań, które trzeba wykonać, aby po Ursynowie łatwiej można było przemieszczać się rowerem.

W porównaniu z innymi dzielnicami Warszawy, Ursynów jest dzielnicą posiadającą względnie rozwiniętą sieć ścieżek rowerowych.  Trzeba jednak jasno powiedzieć, że bardzo wiele brakuje do tego, aby po dzielnicy można było sprawnie, wygodnie i bezpiecznie poruszać się na dwóch kółkach. Nie sposób też nie zauważyć, że od kilku lat na Ursynowie bardzo mało robi się w kierunku poprawy infrastruktury rowerowej.

Więcej…
 

Konsultacje w sprawie warunków technicznych pojazdów.

Ministerstwo Transportu, Gospodarki Morskiej i Budownictwa prowadzi konsultacje w sprawie warunków technicznych pojazdów. Oprócz paru dobrych pomysłów pojawiło się też parę bubli, między innymi:

Więcej…
 

Pokaz filmu FIXATION

Zapraszamy na pokaz filmu FIXATION, który odbędzie się 29 listopada w kinie Muranów.

Więcej…
 

ZTM stawia stojaki

Tak się jakoś składa, że Masa zazwyczaj się skarży lub narzeka na działania urzędów. One ze swej strony starają się zapewnić jak najdłuższy sens naszemu istnieniu ;).
Z przyjemnością odnotowujemy, więc że Zarząd Transportu Miejskiego z własnej i nieprzymuszonej woli, postanowił ułatwić życie warszawskim rowerzystom stawiając porządne stojaki rowerowe.

Więcej…
 

Rowerowe zmiany wychodzą z Sejmu. Nikt nie był przeciw!

W dniu 25 lutego 2011 roku o godzinie 10.20, Sejm głosował nad rowerowymi zmianami Prawa o Ruchu Drogowym.

Według najnowszych i niepotwierdzonych jeszcze informacji (oficjalne stenogramy z Komisji Infrastruktury i III czytania pojawią się dopiero po weekendzie), głosowało 415 posłów, 278 było za, 137 wstrzymało się od głosu. Żaden z posłów nie był przeciwny zmianom. Wszystkie proponowane przez rowerzystów poprawki do Ustawy zostały przyjęte. Rozwiązano też ostatecznie problem dotyczący pierwszeństwa rowerzysty na przejeździe i niezgodności polskiego prawa z Konwencją Wiedeńską o Ruchu Drogowym, o co podczas II czytania zabiegała poseł Ewa Wolak.

Teraz prorowerowe zmiany w przepisach o Ruchu Drogowym czeka jeszcze droga przez Senat i podpisanie przez Prezydenta.

Więcej informacji o tym, co zmieni nowa ustawa i dlaczego jest to ważne, znajdziecie TUTAJ.

 

W ZWIĄZKU Z TYM WYJĄTKOWYM WYDARZENIEM, TEMATEM DZISIEJSZEJ MASY BĘDĄ WŁAŚNIE ROWEROWE ZMIANY W PoRD.

 

Wybory samorządowe - pytania do kandydatek i kandydatów

Korzystając z okazji, jaką są wybory, postanowiliśmy dowiedzieć się, jakie wizje polityki rowerowej mają poszczególni kandydaci. Kwestionariusz został stworzony wspólnie z Fundacją Mama, reprezentowaną przez Sylwia Chutnik. Pytania Warszawskiej Masy Krytycznej ułożył Rafał Muszczynko.

Na nasze pytania odpowiedziało pięcioro spośród kandydatów:

Romuald Szeremietiew - odpowiedź.
Wojciech Olejniczak - odpowiedź.
Piotr Strzembosz - odpowiedź.
Katarzyna Munio - odpowiedź.
Hanna Gronkiewicz-Waltz - odpowiedź.
Czesław Bielecki - odpowiedź.

Więcej…
 

Odpowiedź Pana Czesława Bieleckiego

Odpowiedź na nasze pytania od Pana Czesława Bieleckiego.


Więcej…
 

Odpowiedź Pani Hanny Gronkiewicz-Waltz

Odpowiedź na nasze pytania od Pani  Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Więcej…
 


Strona 3 z 8

NASTĘPNA MASA ZA:

Lista informacyjna