Odpowiedź Pani Katarzyny Munio

Odpowiedź na nasze pytania od Pani Katarzyny Munio.

Więcej…
 

Odpowiedź Pana Romualda Szeremietiewa

Odpowiedź na nasze pytania od Pana Romualda Szeremietiewa.


Więcej…
 

Odpowiedź Wojciecha Olejniczaka

Odpowiedź na nasze pytania od Pana Wojciecha Olejniczaka.

Więcej…
 

Odpowiedź Piotra Strzembosza

Odpowiedź na nasze pytania od Pana Piotra Strzembosza.

Więcej…
 

Kolejna stojakowa kompromitacja miasta

Walcząc o stojaki rowerowe w Warszawie ratuszowi Rzecznicy Prasowi po 180 dniach gry osiągnęli bezbramkowy (bezstojakowy?) remis. O rzeczniku Ochmańskim, który otwarcie przyznał mediom, że "pokonały go procedury" (sformułowanie to tak nam się spodobało, że trafiło do naszej listy Złotych Myśli) i dlatego  do dziś nie załatwił obiecanych w maju stojaków, pisaliśmy jakiś czas temu. Teraz identyczną wpadkę zaliczył rzecznik Tomasz Andryszczyk, który obiecał  bezzwłocznie zająć się sprawą stojaków rowerowych na stacji metra Słodowiec. Po półrocznej walce z Metrem poległ na polu chwały do tego stopnia, że media nie mogą się do niego nawet dodzwonić w tej sprawie. Ale po kolei.

Więcej…
 

Pytania do kandydatek i kandydatów na Prezydenta warszawy

Razem z Fundacją Mama, stworzyliśmy pytania do osób kandydujących na prezydenta Warszawy.  Rozesłaliśmy je do wszystkich sztabów i czekamy na odpowiedzi.

Więcej…
 

Po latach opóźnień rusza budowa drogi rowerowej na Radzymińskiej i Solidarności

To już pewne i sprawdzone w terenie - droga rowerowa wzdłuż ulicy Solidarności i Radzymińskiej powstaje. Jej budowa, ruszyła w środę 6 października w godzinach porannych. Pierwsze prace rozpoczęły się przy skrzyżowaniu ze Szwedzką i polegały na demontażu istniejącego i wymagającego remontu chodnika.

Jest to wielki sukces ZMID-u! I to z kilku powodów. Po pierwsze jest to chyba pierwszy samodzielny projekt drogi rowerowej jaki ta instytucja realizuje od czasu swojego powstania 1 lipca 2008r (co niestety jest smutne). Po drugie, realizowany jest projekt konsultowany ze środowiskiem rowerzystów, wykonany z asfaltu, z wyłukowanymi zakrętami, spójny na długości kilku kulometrów. Krótko mówiąc, projekt dobry jakościowo, a więc użyteczny dla rowerzystów - w odróżnieniu od okrawków znikąd-donikąd, które powstają przy okazji budów lub przebudów ulic. Po trzecie i może najważniejsze: Dzięki temu zmniejsza się liczba projektów leżących od wielu lat "w szafie zapomnienia" w ZMID.

Więcej…
 

Minimasa z urzędnikami Ministerstwa Infrastruktury

W ramach obchodzonego dziś Europejskiego Dnia Bez Samochodu nasi przedstawiciele uczestniczyli w niezwykłym evencie - przejeździe zorganizowanym przez sieć Miasta dla Rowerów, Zielone Mazowsze i Warszawską Masę Krytyczną pracowników Ministerstwa Infrastruktury przez Warszawę. Przejazd odbywał się oczywiście na rowerach. Miał pokazać zarówno bolączki związane z obecnym kształtem PoRD, jak i możliwości ułatwienia życia rowerzystom. Przejazd celowo był niewielki - nie chodziło o stworzenie wielkiego peletonu, a właśnie o pokazanie codziennego życia miejskiego rowerzysty w stolicy.

Oto relacja z przejazdu, minuta po minucie.

Więcej…
 

Rozstrzygnięcie konkursu na naklejkę akcji "Miejsce przyjazne rowerzystom"

Konkurs już za nami. Serdecznie chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy spróbowali swoich sił i nadesłali prace konkursowe. Nie spodziewaliśmy się, tak wysokiego poziomu i decyzja o wyłonieniu zwycięzcy nie należała do najłatwiejszych. Jednogłośną decyzją jury wytypowaliśmy zwycięzcę konkursu. Został nim Pan Dominik Daniluk. Serdecznie gratulujemy.

 

Maj miesiącem rowerowym

Ruszyła akcja "Polska na Rowery" która w Warszawie odbywa się pod hasłem "Kręć Warszawo". Warszawska Masa Krytyczna jest jednym z partnerów tej inicjatywy zapoczątkowanej przez Gazetę Wyborczą i Miasto Stołeczne Warszawa. Podczas jej trwania odbędzie się wiele imprez przeznaczonych dla rowerzystów - my zapraszamy szczególnie na te organizowane przez nas - do końca miesiąca odbędą się jeszcze: Masa Turystyczna, Masa na Autyzm oraz nasza największa ostatnio-piątkowa Masa. Będziemy również uczestniczyć w wielu innych wydarzeniach rowerowych, oraz jak zawsze walczyć na terenie urzędów o lepsze warunki dla ruchu rowerowego - w czym ta akcja i towarzyszący jej szum medialny na pewno nam pomoże ;-) Polecamy również poniższy filmik nakręcony kilka dni temu w Budapeszcie - bliźniaczym mieście Warszawy, pod wieloma względami do niej podobnym.

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

 


Strona 4 z 8

NASTĘPNA MASA ZA:

Lista informacyjna