Konferencja w Sejmie - czekamy na zmiany w PoRD

We wtorek, 16 marca na terenie Sejmu odbyła się konferencja "Rowerowa Polska - Rowerowa Europa". Okazją do jej zorganizowania jest wkroczenie w decydująca fazę przygotowywanych od dłuższego czasu przez sieć Miasta dla Rowerów, w której aktywnie uczestniczy Warszawska Masa Krytyczna, projektu zmian w Prawie o Ruchu Drogowym nad którym obecnie debatują posłowie. Podczas konferencji przybliżyliśmy cel tych zmian oraz porównaliśmy je do aktualnych przepisów oraz tego jak się zmieniają w innych krajach europejskich, głównie w Niemczech skąd przyjechało dwóch prelegentów. Przedstawiciele polskich instytucji rządowych i samorządowych również przedstawili swoje działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa i rozwoju ruchu rowerowego.
W konferencji udział wzięli przedstawiciele najważniejszych organizacji rowerowych z całej Polski, posłowie, przedstawiciele rządu, samorządów oraz wielu instytucji i firm zajmujących się rowerami.

Zobacz także:
http://www.miastadlarowerow.pl/index_wiadomosci.php?dzial=2&kat=8&art=8

 

Targi Rowery 2010

W ostatni weekend lutego na terenie EXPO XXI odbyły się kolejne targi rowerowe. W tym roku impreza odbywała się w większej hali oraz trwała 3 dni. Jak co roku byliśmy tam obecni ze swoim stoiskiem.

Więcej…
 

Gala podsumowująca Masę Powstańczą

We wtorkowy wieczór spotkaliśmy się w Muzeum Powstania Warszawskiego, aby podsumować tegoroczną Masę Powstańczą. Na sali obecni byli wolontariusze pomagający w organizacji imprezy oraz przedstawiciele instytucji zaangażowanych w jej realizację.

Więcej…
 

Symbol Warszawy ostatniego 20-lecia

Na portalu Gazety Stołecznej odbyło się głosowanie na symbol Warszawy ostatniego 20-lecia. Od początku głosowania czytelników gazety na 1 miejscu znajdowała się Masa Krytyczna, co nas bardzo cieszyło. Niestety pod koniec głosowania dzięki mobilizacji zwolenników innych symboli spadliśmy na 3 miejsce. Kilka chwil po naszej mobilizacji i rozesłaniu maila z informacją o głosowaniu, zostało ono zakończone, przez co nie udało się już odrobić strat. Mimo wszystko 3 miejsce także nas cieszy. Na pewno Masa może być symbolem przemian jakie zaszły w tym czasie - pokazaliśmy, że zwykli obywatele mogą mieć wpływ na jakość infrastruktury i działań prowadzonych przez władze miasta - a to wszystko poprzez udział w radosnych imprezach jakimi są nasze przejazdy rowerowe.

 

Podsumowanie Masy na Autyzm 2009

Powoli zajmujemy miejsca przed projekcją filmu

21 grudnia spotkaliśmy się w kinie Muranów aby podsumować tegoroczną Masę na Autyzm. Wieczór rozpoczęliśmy pokazem filmu "Na imię ma Sabine" oraz filmowymi relacjami z tegorocznej Masy na Autyzm oraz ubiegłorocznej grudniowej Masy.

Więcej…
 

30 Seconds to Mars - Kings & Queens

 

Podpisaliśmy Europejską Kartę BRD

sygnatariusze karty

Od początku działania Warszawskiej Masy Krytycznej mają związek z bezpieczeństwem ruchu drogowego. Naturalną konsekwencją tych działań było podpisanie przez nas 16 października Europejskiej Karty Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Podczas uroczystej ceremonii, razem z nami podpisy złożyło 35 różnych organizacji, z częścią których mieliśmy już okazję współpracować - np. Wydział Ruchu Drogowego KSP czy WOŚP.

Więcej…
 

Masa Krytyczna w Budapeszcie - 22.09.2009

Postanowiłem powrócić do swojej tradycji spędzania Europejskiego Dnia bez Samochodu tam gdzie jest on właściwie obchodzony, czyli z daleka od Warszawy. W tym roku ponownie pojawiłem się w Budapeszcie, gdzie odbywa się największa Masa Krytyczna na świecie. Po raz drugi odbywała się ona na trochę innych zasadach, bo nie było wyznaczonej trasy przejazdu, a jedynie zalecany obszar po którym każdy mógł się poruszać jak chce, w normalnym ruchu ulicznym.

Więcej…
 

Nauka i promocja

W sobotnie popołudnie odbyły się warsztaty dla wolontariuszy WMK z podstaw obsługi sprzętu nagłośnieniowego - wszyscy chętni mogli nauczyć się jak prawidłowo uruchomić sprzęt, ustawić parametry i na bieżąco monitorować jego pracę. Gdy już udało się nam odpowiednio zainstalować i uruchomić sprzęt na rikszy, ruszyliśmy w miasto aby rozdać trochę nowych ulotek zapraszających na Masę, która odbędzie się już w najbliższy piątek.

 

Wkręcamy się do TVN

Beatboxer - naczelny wódz Praskiej Grupy Rowerowej postanowił odpowiedzieć na apel TVN Warszawa i zgłosił się jako potencjalny prezenter wraz z pomysłem na program rowerowy. Jeśli chcesz, aby właśnie ta koncepcja zwyciężyła w prowadzonym obecnie głosowaniu, wejdź na stronę www.tvnwarszawa.pl i zagłosuj na Rafała Koniecznego, nr 67.

 


Strona 5 z 8

NASTĘPNA MASA ZA:

Lista informacyjna